Bylinky

V salonu Melidora si můžete vybrat z velkého množství sušených léčivých bylin. Dbáme na vysokou kvalitu našich bylin a pozorně vybíráme jednotlivé druhy. Z bylin, jejichž výběr konzultujeme předem s našimi odbornými pracovníky, vám namícháme směs, která je vhodná pro vaše vlasy nebo pleť.

Proč právě byliny?

Každá bylina má specifický účinek a jejich namícháním docílíme komplexní čistě přírodní péče zacílené na konkrétní problém (např.: suchá pokožka, mastné vlasy). Bylinné zábaly jsou velmi účinné při pravidelném a profesionálním použití, nezanáší pokožku škodlivými chemikáliemi, naopak ji čistí a vyživují. Lidé preferující přírodní vlasovou péči mohou bylinný zábal zkombinovat s vlasovou kosmetikou značky Alterna, která neobsahuje sulfáty, parabeny, ftaláty a další umělé přísady.

Jak byliny skladujeme?

Bylinky, se kterými pracujeme, jsou velmi kvalitní, přirozené usušené a profesionálně zpracované. Byliny uchováváme ve skleněných nádobách, které pomáhají zachovat jejich účinek, kvalitu a vůni. Byliny si můžete prohlédnout v našem Obchůdku.

Je bylinná péče pro každého?

Bylinné zábaly i koupele si může dopřát každý, ale alergikům, lidem trpícím ekzémy či těhotným ženám doporučujeme nejprve konzultaci u lékaře. Vítány jsou u nás samozřejmě i děti, ale vzhledem k hloubce a rozměru naší koupací kádě musí být děti pod 12 let pod dohledem dospělé osoby.

Co z našich bylin připravujeme?

Z našich bylinek připravujeme koupelové směsi, vlasové zábaly, kosmetické zábaly nebo lahodné čaje. Atmosféru bylinného požitku si můžete dopřát i doma a bylinnou koupel si u nás v salonu zakoupit. Máme pro vás připravené osvědčené recepty, ale jsme ochotni vám namíchat směs dle vašeho přání.

Na podzim můžete načerpat síly v povzbuzující koupeli z rozmarýnu, máty, jehliček borovice a citronové trávy a vaše vlasy vysušené letním sluníčkem rozzáříme zábalem ze lněného semínka, heřmánku a olivového listu.

V zimě si pak můžete dopřát hřejivou koupel ze skořice a černého čaje a své vlasy podpořit zábalem z jalovce, levandule a lněného semínka.