Depilace

Nově jsme do naší nabídky zařadili také depilaci cukrovou pastou. Cukrová pasta je k pokožce mnohem šetrnější než vosk, nestrhává vrchní vrstvu kůže, a proto je možné bez vedlejších efektů depilovat i citlivá místa jako obličej, podpaží, třísla či intimní partie.

Cukrová pasta - co to vlastně je?

Cukrová pasta neobsahuje žádné chemikálie a je stoprocentně přírodní, díky svému složení je i hypoalergenní. Skládá se pouze ze správného poměru cukru, vody a citronové šťávy.

Jak depilace probíhá?

Chloupky se pomocí pasty odstraňují z vlasového váčku po směru jejich růstu, nehrozí tedy zanícení či zarůstání chloupků. Pasta se nanese na očištěné místo proti směru růstu chloupků a po směru růstu se strhává speciální technikou, u citlivějších partií se strhává pomocí elastické depilační pásky. Po depilaci je pokožka ošetřena zklidňujícím tonikem.

Bolí to?

Chloupky se při depilaci vytrhávají i se svými kořínky, takže i tato depilace trochu bolí. Bolí však mnohem méně než depilace voskem nebo depilačním strojkem.

Za jak dlouho chloupky zase narostou?

Efekt vydrží 3-4 týdny a při pravidelné depilaci se chloupky na depilovaných místech oslabují, světlají a řídnou.

Existují nějaká rizika?

Depilace cukrovou pastou je naprosto bezpečná a šetrná. Zarudnutí, které se může po depilaci objevit, v krátké době zmizí. Díky svému složení cukrová pasta minimalizuje alergické reakce. Kosmetička používá zásadně jednorázový materiál a brazilskou depilaci provádí v jednorázových rukavicích.

Pokud máte nějaké zdravotní potíže, např.: cukrovku, křečové žíly, ekzémy atp., doporučujeme vám navštívit před plánovanou depilací svého lékaře.

Jdete na depilaci poprvé?

  • Ideální délka chloupků pro depilaci je 0,5cm (tzn. asi 7-10 dní předem neholit). Pokud jsou chloupky delší, zkrátíme je nůžkami, aby pasta nepříjemně netahala.
  • Vyhněte se opalování na slunci a v soláriu.
  • Rozmyslete si návštěvu bazénu či veřejného koupaliště v den depilace.
  • Vynechte aplikaci deodorantů, krémů či parfémů na depilované partie.
  • Pokud máte na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku, udělejte si před depilací peeling.