Masáže a Bylinná péče

Bylinné lázně

Pro unavené tělo i mysl je zde pro vás naše komorní lázeň, ve které uvolníte ztuhlé svaly a odreagujete se od každodenních starostí. Úplné ticho či jemná relaxační hudba. Záleží, čemu dáte přednost. Bylinné koupelové směsi připravujeme přímo v salonu z kvalitních sušených i čerstvých bylin a dalších přírodních surovin. Koupelový rituál je zakončen lehkou aroma masáží a relaxací. Ke koupeli vám připravíme ovocný či černý čaj, kávu či vodu. Celá procedura trvá cca 45 minut a je vhodná primárně pro jednotlivce. Po domluvě je možné přizpůsobit rituál dvěma lidem a spojit jej například s kosmetikou či bylinnou péčí o vlasy.

Masáže

Po bylinkové koupeli se můžete oddat příjemné a uvolňující masáži prováděnou našimi certifikovanými masérkami. Máte možnost si vybrat z mnoha vůní masážních olejů a nechat se hýčkat například i lávovými kameny, které krásně prohřejí a uvolní ztuhlé svaly.
  • Masáž 60 min (záda + šíje, horní nebo dolní končetiny)
  • Masáž celotělová 60/90/120 min
Každou masáž lze spojit s bylinnou koupelí, rašelinovým zábalem, lávovými kameny, čokoládou nebo peelingem.

Kinesio tape

Co je to kinesio tape?

Kinesio tape je barevná lepící páska, která se svými vlastnostmi, zejména elastičností a strukturou, blíží lidské kůži. Aplikuje se za účelem podpory hojení poraněných tkání, zároveň však nesmí omezovat pohyb fascií, průtok krve, lymfy a bránit plnému rozsahu pohybu v kloubu. Díky vlnovitému uspořádání lepidla na pásce dochází k regulaci krevního a lymfatického oběhu a přes stimulaci proprioreceptorů se zlepšuje funkce kloubů a reguluje se svalové napětí.

K čemu slouží?

Oproti klasickému tapingu pevným tapem neimobilizuje klouby a neomezuje v pohybu, takže tělesná struktura je stále stimulovaná. Mezi další vlastnosti tapu tedy patří až 80% roztažitelnost, propustnost, je odolný proti vodě a lze jej nosit až několik dní a po sejmutí na kůži nezanechává stopy lepidla.

Kinesiotaping u nás provádí masérka Eliška.

Čokoládová masáž

Objevte blahodárné účinky čokolády a spojte jakýkoliv typ masáže s naší čokoládou. Čokoláda obsahuje látky, které zvyšují postřeh a schopnost soustředění (kofein a teobromin). Uvolňuje v těle tzv. hormony štěstí, endorfiny a serotonin, díky kterým máme lepší náladu. Nechte se hýčkat pravou čokoládou a načerpejte pozitivní energii při tomto jedinečném rituálu.

Masáž s čokoládou je možné zkombinovat s jakoukoliv jinou masáží, koupelí či peelingem.

Rašelinový zábal

Rašelina svými účinky pomáhá zmírnit projevy celulitidy a je tak výborným pomocníkem při redukčních dietách. Zároveň hydratuje a vypíná kůži, takže pozitivně působí proti stárnutí. Je také vynikající při bolestech kloubů či artróze.

Zábal můžete spojit s masáží dle vašeho výběru, bylinkovou koupelí či peelingem. Efektivně také působí spojení rašelinového zábalu s masáží lávovými kameny.

Tento rituál doporučujeme všem, kteří netrpí vysokým krevním tlakem či oběhovými potížemi.

Tělový peeling

Tělový peeling vám připravíme přímo na míru z masážního krému, bylinek a mořské soli. Peeling je vhodný k detoxikaci, celkovému prokrvení a revitalizaci pokožky těla, je skvělý zejména na jaře a jako součást detoxikačních kůr, redukčních diet a proti celulitidě. Je možné ho zkombinovat s jakoukoliv masáží, zábalem či koupelí.

Bylinné vlasové zábaly

V přírodní části našeho kadeřnictví provádíme kromě tradiční vlasové péče s vlasovou kosmetikou značky Alterna i péči bylinnou, a to ve formě speciálních zábalů. Bylinkové směsi připravujeme sami přímo v salonu a přímo na míru vašemu typu vlasů. Bylinková péče spočívá v ošetření vlasů v čerstvém bylinném nálevu, masáži bylinným pytlíčkem a relaxaci v bylinné napářce. Celá procedura probíhá ve speciální místnosti, kde můžete nerušeně odpočívat. Doporučujeme bylinnou péči nepodstupovat zároveň s barvením vlasů, ideální odstup je cca 2 týdny.